Meie väike kutt kasvas üpris kiiresti päris suureks. Lisaks jõudis kätte talveaeg ja seisin silmitsi probleemiga, kuidas mahutada titt turvahälli. Varasemad kogemused turvahällidega puuduvad täielikult, seega ei tea, kas see meie BeSafe Izi Sleep ongi va kiitsakas variant, aga nii tundub küll. Uurisin ja puurisin netiavarustest, tarkpead rääkisid, et titte talvekombega turvahälli asetada üldse ei tohigi. Asi üpris loogiline - autos hakkab kiirelt palav, lisaks turvalisusfaktor (talvekombed õhku täis etc). Ega poiss paksude riietega sinna hälli mahtunudki, sellest mure pihta ju hakkas.
Ainuke aktsepteeritav lahendus oli soojakott. Suurt varandust välja käia ma ei raatsinud ja nii panin küüned taha ühele kasutatud turvahälli soojakotile, mida kuulutusega müüdi. Uuest peast saab neid näiteks hetkel ca 25€ eest
siit. Nagu ma kahtlustasin, oli antud eksemplari põhi meie jaoks ikka liiga paks ja lapsel hällis koos kotiga ebamugav ja kitsas. Lisaks tuli jalad überkrõnksu tõmmata, tegemist ju pikakoivaliste järeltulijaga. Paar korda käisime nii autoga sõitmas, aga lõpuks leidsime veel sada häda ja asi läks ümber modelleerimisele.
Käärid kätte ja õmblusmasin tööle. Hekseldasin ühe villase kaltsukakampsuni parajateks ribadeks, soojakotilt lõikasin põhja ära ja sobitasin kampsuniribad pealmise osa külge. Alläärde tegin kummi jaoks tunneli ja nüüd istubki soojakott turvahällile nagu valatult. Kontrollisin enne üle, turvarihma kinnitustee jääb kenasti vabaks. Nüüd panen beebi toariietega hälli, õue minnes tõmban luku eest kinni ja autosse sooja saades teen jälle lahti. Mugav lahendus nii mulle kui väikemehele.
|
Kas pole mitte tore rahvuslik kaheksakanna muster? |
PS: Kampsuni juurde käib veel omaette saaga. Algselt oli see meestesuurus
XL, aga mustri tõttu tõin poest ära. Võtsin külgedelt sisse, et endale
parajaks saaks ja viskasin seejärel pesumasinasse. Oh imet, kui välja
tuli poole väiksem ja täiesti vildistunud käkk. Järgmine kord võiks
villaseid asju ikka villarežiimi ja pesuvahendiga pesta...